CultureUp – blog podróżniczy

Pasibus – food truck na poziomie

Moda na food trucki już od jakiegoś czasu trwa w najlepsze w stolicy. Tym razem jednak, wybraliśmy się na weekend do Wrocławia i postanowiliśmy sprawdzić, jak sytuacja wygląda w tym mieście. Co ciekawe, nie ma tam wcale, aż tak wielu food trucków, jak w Warszawie. Z miejsc fastfood-owych odwiedziliśmy jeszcze tamtejszą Patelnię, która ostatnio robi furorę wśród mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. No dobra, ale tym razem o Pasibusie.

Greckie jedzenie w centrum Warszawy? Jasne! [KLIK]

Pasibus oferuje nam burgery w najróżniejszych opcjach, z bogatym wachlarzem dodatków. Ciężarówka znajduje się nieco poza ścisłym centrum turystycznym miasta (ulica Powstańców Śląskich), ale z rynku dojedziemy do niego spacerem w jakieś 20 minut. Przed Pasibusem przygotowano, tak popularne ostatnio leżaki, dla czekających na swojego burgera. Obok znajdują się też dwa spore stoły socjalne, przy każdym mieści się około 9 osób. Tak to tam najlepiej zasiąść i rozkoszować się swoim posiłkiem.

pasibus food truck wrocław

W lokalu obsługa jest mega miła i wyluzowana, co dodatkowo uprzyjemnia pobyt w tym miejscu. Burgery kosztują do 20 złotych, ale w happy hours można takiego burgera upolować za 15 złotych. Do tego, jeśli oznaczymy się w Pasibusie na Facebooku możemy otrzymać dowolnego softa za złotówkę.

Przeczytaj też o hiszpańskim jedzeniu! [KLIK]

Ja zdecydowałem się tym razem na burgera Pestardo, czyli 100% najwyższej jakości wołowiny w towarzystwie zielonego pesto z rukoli, pomidora oraz pysznego sosu. To był burger sezonowy, który w tej chwili już jest niedostępny w ofercie. Z tego, co zauważyłem to obecnie możecie spróbować Grzybka, czyli burgera w towarzystwie podgrzybków i prawdziwków, sałaty masłowej oraz boczku. Zosia zdecydowała się na Włoskiego Pastuch, czyli jedną z kultowych pozycji w tym miejscu. W tej opcji oprócz wołowiny możecie się spodziewać również boczku, parmezanu, rukoli oraz sosu pomidorowo-bazyliowego.

pestardo pasibus burger wrocław

Mój pyszny Pestardo

włoski pastuch pasibus wrocław

Kultowy Włoski Pastuch Zosi

Burgery były mega pod każdym względem. Przede wszystkim smak był niesamowity. Dawno nie jadłem tak dobrego burgera. Warto też zwrócić uwagę, że nie nawalono nam do nich dodatków w takiej ilości, że wszystko ląduje na stole. Sałat i warzyw jest sporo, ale nie za dużo. Powiedziałbym – w sam raz. Taką bułą zdecydowanie można się najeść. Jest to świetna opcja zarówno dla zmęczonych turystów po całym dniu zwiedzania, jak i dla mieszkańców Wrocławia, którzy zastanawiają się, gdzie wyskoczyć na lunch. Pamiętajcie tylko, że w happy hours na burgery możecie trochę poczekać!

burger pasibus wrocław

Moja ocena
Smak foodu ✔✔✔✔✔
Wygląd foodu ✔✔✔✔✔
Obsługa ✔✔✔✔✔
Okolica ✔✔✔✔
Lokalizacja ✔✔✔✔
Wygląd zewnętrzny ✔✔✔✔✔

Suma: 4,7

Pasibus
Powstańców Śląskich 5
Wrocław
Menu
FB